İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung One Connect Box Nedir
reaksiyion-alkis

Samsung One Connect Box Nedir

Samsung One Connect Box Nedir

Televizyon üreticileri, artık hem daha ince kasa hem de kablo kalabalığı olmayan TV’ler üretmeye başladılar. İşte One Connect Box  sayesinde  kullanıcıların televizyonların arkasına uzanmadan, USB, HDMI ve uydu kablosu gibi sık kullanılan bağlantı noktalarına ulaşılabilmesi sağlanır.

Samsung One Connect Box Nedir?

Aslında bu teknolojiyi ilk olarak Samsung üretti. Samsung One Connect Box, televizyonun arkasında bulunan USB, HDMI ve uydu kablosu gibi tüm çıkışların tek bir noktada toplandığı akıllı bir kutu. One Connect Box  sayesinde  kullanıcılar televizyonların arkasına uzanmadan, USB, HDMI ve uydu kablosu gibi sık kullanılan bağlantı noktalarına ulaşılabilmesi sağlanır.

Samsung one connect box öncesi
Samsung one connect box öncesi

Özellikle televizyonlarını duvara asmak zorunda kalan kullanıcılar için aslında çok iyi bir “kalabalık önleyici” desek yanlış olmaz. Samsung One Connect Box ile televizyon arkasındaki bağlantılardan rahatlıkla kurtuluyorsunuz.

Samsung One Connect Box’ta Hangi Girişler Var?

Samsung One Connect, çift dijital uydu girişi ile birlikte uydu girişi, 4 Adet HDMI ve 2 adet USB girişli ile dijital ses çıkışı olana kullanışlı bir aparat.

Ayrıca birde ses sistemi kullananlar için tasarlanmış “optik dijital ses çıkışı” yer alıyor.

Samsung One Connect Box, televizyona nasıl bağlanır?

Samsung UHD TV kutusu içerisinden hazır gelen One Connect Box ve özel ara kablosunu, TV’nin arkasında yer alan One Connect portuna takın.  Daha sonra TV’nin arkasından gelen kabloyu, One Connect Box üzerinde yer alan One Connect yazan soketle bir araya getirin.

Artık Samsung One Connect Box‘ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap