İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. PTT Kart Şifremi Unuttum, Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır?
reaksiyion-kizgin

PTT Kart Şifremi Unuttum, Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır?

PTT Kart Şifremi Unuttum, Ptt Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin posta teşkilatı olan Posta ve Telgraf Teşkilatı yani PTT, esas işi posta ve telgraf  olmasına rağmen bugün banka, kargo,GSM,ödeme noktası vs. birçok alanda faaliyet göstermektedir. Özellikle banka işlemleri için PTT Kart kullananlar son dönemlerde Ptt Kart Şifresi Alma,PTT Bank Kart Şifresi Nasıl Alınır? Ptt kart şifremi nasıl alabilirim gibi sorular sormaktadırlar.

İşte bu yazımızda tüm bu soruların cevabını bulacaksınız.

PTT Bank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer PTT hesap kartına sahipseniz bu kartın şifresini de bilmelisiniz., Şayet Kart şifrelerini bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

İlk kez bir PTT Kartına sahip olduysanız;  ilk olarak PTT şubelerinden kart şifresi talebinde bulunmanız gerekmektedir. Şubeye giderek bir kaça dakika içerisinde yeni şifrenize sahip olabilirsiniz.

Eğer PTT şubelerine gidemiyorsanız PTT’nin telefon hizmetini kullanarak gerekli bilgileri verip şifreniz elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece PTT’nin 444 1 788 numaralı telefonunu aramak. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda müşteri temsilcisi size ait bazı kimlik doğrulama adımları gerçekleştirecek ve şubeye gitmeden de PTT Kart şifrenizi elde etmiş olacaksınız.  Görüşme sonucunda güvenlik nedeniyle yeni PTT Kart şifreniz cep telefonunuza SMS ile gönderilecektir.

Halihazırda PTT şuan da sadece banka kartı hizmeti vermekte olup kredi kartı hizmeti vermemektedir. Ancak yakın zamanda kredi kartı da verebileceği değerlendirilmektedir.

PTT Bank Kart Şifremi Unuttum!

Eğer halihazırda zaten bir PTT kartınız varsa ve PTT kart şifremi unuttum diyorsanız yapmanız gerekenler yine aynı. Yukarıdaki adımları takip ederek; yani gidebiliyorsanız PTT şubelerine gidemiyorsanız ya da hızlıca halledeyim diyorsanız PTT’nin 444 1 788 numaralı telefonunu arayarak PTT kart Şifresine sahip olabilirsiniz.

Aslında yukarıda bahsettiğimiz tüm adımlar çoğu banka içinde geçerli. Ancak bazen bazı bankalar mutlaka şubeye gelmenizi istemektedirler.PTT Kart’ta ise şuan için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak PTT’de olduğu gibi bir çok banka sizi şubeye kadar yormadan internet  ya da telefon bankacılığı yardımıyla şifre ve benzer işlemlerinizi çok kolay bir şekilde halledebilmektedirler.

Yorum Yap

Yorum Yap