İlginizi Çekebilir
Tolga Tekin Kimdir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Miray Daner Kimdir

Miray Daner Kimdir

Miray Daner Kimdir

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi, “Bir Litre Gözyaşı” nin başrol oyuncusu Miray Daner Kimdir? ya da dizideki adıyla Cihan Yürekli kimdir?

Miray Daner, Dram yönü çok kuvvetli olan “Bir Litre Gözyaşı” dizisinde tedavisi imkansız bir hastalık olan Beyincik Dejenerasyonu hastalığına yakalanmış genç bir üniversitesi öğrencisi “Cihan Yürekli” rolünü oynamaktadır. 

Şuana kadar oynadığı her dizide güzel, cana yakın,heyecanlı, sevimli ve yaşam enerjisi yüksek bir kız rolünü oynamaktadır.

Daha önce yine Kanal D’nin diğer bir iddialı dizisi olan ve final yapan Vatanım Sensin dizinde de rol alan Miray Daner, 5 Ocak 1999’da İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Bir Litre Gözyaşı dizisinin annesi Sanem Çelik Kimdir?

Bir Litre Gözyaşı dizisinin babası Muzaffer(Tolga Tekin)Kimdir?

Miray Daner Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Oyunculuğa 7 yaşında başlayan Miray Daner  ilk olarak oyunculuğa Metin Akpınar’ın torunu rolünü oynayarak adım atmıştır. Daha sonra Disney Channel Türkiye’de yayınlanan “Zil Çalınca” dizisinde de yer almıştır. Daha sonra Medcezir dizisinde Bere karakterini oynayan genç oyuncu buradaki rolü ile oldukça büyük beğeni topladı. Ardından yapımcıların gözdesi haline gelen Miray Daner, “Bir Litre Gözyaşı” dizisinden önce oynadığı Vatanım Sensin’de Cevdet Albayın kızlarından Hilal karakteri ile kariyerine büyük katkı yaptı.

Son dizisi, Bir Litre Gözyaşı” dizisinde ise Cihan Yürekli rolünü oynayan Miray Daner, sevilen ve sosyal yönü kuvvetli ancak tedavisi mümkün olmayan amansız bir hastalığa(Beyincik Dejenerasyonu) yakalanmış genç bir üniversitesi öğrencisi rolünü oynamaktadır.

Bir Litre Gözyaşı dizisinin annesi Sanem Çelik Kimdir?

Bir Litre Gözyaşı dizisinin babası Muzaffer(Tolga Tekin)Kimdir?

Miray Daner, şuana kadar oynadığı tüm rollerde oldukça gelecek vadetmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap