İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.772 TL’den başlıyor!

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.772 TL’den başlıyor!

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.772 TL’den başlıyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 451 bin 453 nüfusu olan Kadıköy, İstanbul’un gözde ilçeleri arasında yer alıyor. 

Anadolu Yakası’nın en eski ve değerli ilçelerinin başında gelen Kadıköy’ü öne çıkaran başlıca yerler ise şöyle; Haydarpaşa Garı, Kadıköy Boğa Heykeli ve Moda Sahili. Sahil bandındaki konumuyla dikkat çeken Kadıköy, İstanbul’un hemen hemen her yerinden kolayca ulaşımın sağlandığı bir ilçe olarak adından söz ettiriyor.

Kadıköy’de yatırım, kentsel dönüşüm ve ulaşım çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Şehrin hareketli ilçelerinden Kadıköy emlak sektörü için önemli bir yere sahip. İstanbul’un yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçelerinden Kadıköy, satılık ve kiralık daire alternatifinin fazla olduğu yerlerden.  Yeni projelerin artış gösterdiği çoğu kişinin yaşamak istediği İstanbul ilçelerinden. Peki, Kadıköy’de kiralık daire ararken dikkat edilmesi gereken maddeler neler? Kadıköy kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? İşte Kadıköy’de kiralık daire ararken bilinmesi gerekenler:

Kadıköy’de kiralık daire ararken dikkat edilmesi gereken 5 madde:

  • Kadıköy’ün hangi mahallesinde oturmak istiyorsunuz? Yaşamak istediğiniz mahalle; hastane, okul ve alışveriş merkezi gibi yerlere yakın mı? Bölgede kira fiyatları ne kadardan başlıyor? Bu ve buna benzer sorulara cevap bulmak istiyorsanız kapsamı bir araştırma yapmalısınız.
  • İstanbul’un değerli ilçesi Kadıköy’de kiralık daire ararken öncelikle bütçenizi belirmelisiniz. Ardından bütçenize uygun evleri karşılaştırmalısınız.
  • Bütçenize uygun olan daireyi yakından incelemeli ve kararınızı vermelisiniz.
  • Oturacağınız daire ile ilgili tüm detayları ev sahibinden öğrenmelisiniz.
  • Daireyi tutma kararı aldıysanız, kira sözleşmesini hazırlamadan önce bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Örneğin; Depozito ne kadar? Dairenin tamirat masrafları kime ait olacak? Kira artış oranı gibi ayrıntıları sözleşmeyi imzalamadan belirlemelisiniz.

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.772 TL’den başlıyor!

Kadıköy’ün üniversitelere yakın bir lokasyonda bulunması kiralık daire arayışını hızlandırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kadıköy kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 1.772 TL, maksimum 2 bin 953 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 362 TL olarak belirtiliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 27 yılı buluyor.

Kadıköy’ün en kalabalık mahallesi Göztepe’de kiralık daire fiyatları ne kadar?

Kadıköy’de yaklaşık olarak 21 mahalle bulunuyor. O mahallelerden en kalabalık olanı ise Göztepe Mahallesi. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Göztepe Mahallesi’nde kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 1.772 TL ile 2 bin 953 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 362 TL olarak belirtiliyor.

Kadıköy’ün konut metrekare fiyatı en uygun ilçesinde kira fiyatları ne kadar?

Kadıköy’ün konut metrekare fiyatı en uygun ilçesi Merdivenköy’de kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı, 1.477 TL ile 2 bin 461 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.969 TL olarak gösteriliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap