İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Telefon Markası Hangisidir?

En İyi Telefon Markası Hangisidir?

En İyi Telefon Markası Hangisidir?

Yeni çağın en önemli unsurlarında olan telefonlar için ünlü firmalar birçok telefon modeli ortaya koyuyor. Peki bize göre en iyi telefon markası hangileri?

iPHONE:

İphone her yıl telefon çıkarmasıyla tanınan en ünlü markalardan biridir. Her çıkardığı telefonun milyonlarca alıcısı olur hatta telefonu almak için Apple storun önünde sabahlayanlar bile vardır. Fakat f/p olarak baktığımızda iphone o kadar iyi sonuçlar vermez.Kalitesine diyicek yok fakat fiyat konusunda biraz pahalıya kaçıyor diyebilirim.Bazı insanlarda iphone farkı diyerek olayın üstünden geçebiliyor. Kötü telefon yapıyor demiyorum çok iyi telefonlar getiriyor son çıkardığı telefon olan İphone X’deki ekran çıkıntısını daha önce hiçbir telefonda görmüş değiliz, aslında telefonları çok bir değişime uğramıyor sadece nokta atışlar yaparak dünyanın en ünlü markalarından biri olmayı becerebiliyor.

SAMSUNG:

Samsung yer yıl onlarca telefon çıkarmasıyla bilinir. Fakat çıkarttığı telefonların hepsi tutuyor değil. Note serisi, S serisi, J serisi, C serisi, A serisi gibi birçok serileri bulunan samsung en başarılı olan serileri bana göre Note ve S serisidir. Yalnız samsungda fiyat konusunda o kadar iyi değil son çıkarttığı telefon olan Samsung Galaxy S9 Plus yaklaşık 5 bin tl civarındadır. Buda akıllara şu soruyu getiriyor bir ülkede asgari ücretin 3 katı kadar telefon almak ne kadar mantıklı pek emin değilim açıkçası. Herkes kendi bütcesine göre telefon almalı fakat bazı telefon markalarıda fiyatları biraz indirmesi herkes için çok iyi olabilir.

LG:

Lg arkada olan parmak izi sensörüyle biliyorum. Fakat çıkardığı telefonlar o kadar iyi olduğunu söyleyemem. Kullanıcıların yorumlarına göre telefonlarının çok ısındığını söyleyebilirim. Açıkçası son zamanlarda diğer telefon markalarına göre pek adı duyulmuyor diyebilirim.

SONY:

Açıkçası telefonun kamerasındaki performansı çok iyi olan bir telefon markası. Çıkardığı telefonların çoğunun kamerası amiral gemisi telefonlara taş çıkartıcak düzeyde. Fakat çoğu kullanıcı hep aynı çerçeve hep aynı dizayndan gittiği için pek memnun değil. Çerçevelerinin çok büyük olması yeni amiral gemileri yerine Sony tercih etmelerini engelliyor olmalı.

XİAOMİ:

Aslında bu telefon markasını galiba biraz öveceğim. Telefon markasının amacı her zaman en iyi şekilde f/p ürün çıkarmak olmalı. Son çıkarttığı telefonlardan biri olan Xiaomi mi 6 bunlara en iyi örnek olabilir 2 bin Türk lirası gibi bir fiyatı olmasına rağmen çoğu telefona taş çıkarttıcak düzeyde kalmış ki 2 bin tl lik telefona snapdragon 835 koymaları ayriyeten adreno 540 grafik işlemcisi çift arka kameralı olması bataryasının 3350 mh olmasıyla 4 bin 500 tl lik telefon Samsung note 8 ile kıyaslamaları ayrı bir konu, aralarındaki fiyat farkı ve özellikleri her şeyi açıklıyor olmalı. Xiaomi ayriyeten ithalat garantili bir telefon olarak da biliniyor ayriyeten telefonun çinde üretilmeside alıcıların gözünde biraz düşürebilir. Alıcıların aklında tek soru var hem Çinde üretilen hemde ithalat garantili telefon almak mantıklı mı? Bana göre mantıklı zaten diğer telefon markalarıda garantiye yollayınca pek ilgilenmiyor açıkcası kullanıcı hatası vb. şeylerle telefonlarının arkasında duruyorlar. Xiaomi Mi 7

HUAWEİ:

Çıkardığı telefonları her bütçeye uygun olması telefonun alımını kolaylaştırıyor doğrusu. Son zamanlarda iphonun çıkarttığı İphone X den esinlenerErek uygun fiyata çentikli telefon çıkarmasıyla İphone yerine Huawei alınmasına yönlendirebiliyor bana göre. Huawei’in çıkarttığı telefonların çoğu özellikleri aynı sadece kasayı değiştirerek 1000tl fazla koyması gibi şeylerde olunca acaba Huawei almalı mıyım sorusunu akla getiriyor olmalı.

Bunlar benim düşüncelerim eğer yanlışım varsa yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap